info@exclusive-style.kiev.ua
http://www.exclusive-style.kiev.ua


Новости

Все новости

26.01.2019

«ЗОЛОТИЙ ГЛОБУС» 2019: ПОГЛЯД ЗСЕРЕДИНИ

Україна не представила жодного фільму

Сергій Рахлін                                                                                   2019     Лос-Анджелес

     Зараз, коли можна віддихатися від напруженого періоду підготовки і проведення 76-ї церемонії вручення «Золотого Глобуса» - однієї з двох найпрестижніших в світі кіно і телебачення нагород, я хотів би поділитися з вами деякими спостереженнями і роздумами як би то зсередини «Золотого Глобуса» .

     Ось вже двадцять третій рік поспіль я, як член впливової Асоціації зарубіжної преси Голлівуду (Hollywood Foreign Press Association) та голова її Комітету фільмів-учасників іноземними мовами, беру участь в голосуванні за присудження «Золотого Глобуса» в 24 категоріях кіно і телебачення. Протягом року, що передує цьому голосуванню, я працюю, над прийомом на конкурс та оформленням до голосування фільмів, наданих до категорії «Кращий фільм іноземною мовою» (мається на увазі будь-яка стрічка, де в діалогах присутні не менше 51 відсотка на мові  відмінної від англійської).

     Цього року до згаданної категорії були допущені до голосування 83 стрічки з 54 країн світу. На відміну від премії Американської Академії кіномистецтва «Оскар», де допускається подача тільки однієї картини на іноземній мові від кожної країни, ми приймаємо будь-яку кількість фільмів, якщо вони відповідають критеріям конкурсного відбору. Умови прості. Окрім відсотка неанглійских діалогів стрічка має бути показана в комерційному прокаті країни (або країн в разі спільного виробництва) в період з 1 жовтня року, що передує «Золотому Глобусу», до 31 грудня року, за який вручаються премії , тобто протягом 15 місяців.

     Цей нагородний рік був надзвичайно рясним на кількість російських фільмів, представлених на «Золотий Глобус» і прийнятих до участі в конкурсі. Їх було аж шість - більше, ніж з будь-якої іншої країни, навіть Індії, яка надала «тільки» п'ять.

     На мій черговий подив Україна не представила жодного фільму. Навіть «Донбас», який подався на «Оскар», нам не спромоглися представити. Варто зауважити, що Україна мала б розглянути можливість брати участь в такому престижному конкурсі.

    Жоден з російських фільмів, серед яких були такі визнані твори, як «Собібор», «Довлатов» і «Людина, яка здивував всіх», не ввійшов до заповітної п'ятірки номінантів, але ж конкуренція цього року була виключно сильною. Настільки сильною, що навіть багаторазово нагороджена на інших фестивалях польська стрічка «Холодна війна» до цієї п'ятірки не увійшла. А перемогла мексиканська стрічка «Рим» (Roma), яка до перед цим здобула перемогу у вельми престижному Венеційському фестиваі.
 Альфонсо Куарон
     Але російським кінематографістам не варто впадати у зневіру. По-перше, у нашій Асоціації немає ніяких художніх або політичних упереджень проти російської кінопродукції. На «Золотий Глобус» були номіновані тільки в останні роки «Повернення» і «Нелюбов» Андрія Звягінцева і «Край» Олексія Учителя, а «Левіафан» Звягінцева отримав «Золотий Глобус».

     Стосовно фільмів англійською мовою, то я підтримую вибір моїх колег в більшості номінацій. Переможцями в жанрі драми стали музична драма-біопік «Богемська рапсодія» і виконавець в цьому фільмі роль рокера Фредді Меркьюрі актор єгипетського походження Рамі Малек. Це були і мої фаворити.

      У категорії «Кращий фільм мьюзикл або комедія» перемогла «Зелена книга» режисера Пітера Фареллі. Я теж голосував за цю стрічку, тому що, на мою думку, серед всіх інших гідних переможців і номінантів, цей фільм найбільше припав мені до душі. Під час його перегляду я не замислювався про роботу режисера, оператора, гру акторів, а просто співпереживав героям, особливо тому, якого грає Вігго Мортенсен.

      Цей актор датського походження настільки достовірно перевтілився в реального бруклінського італо-американця Тоні Валлелонга, що природньо відчуваєш цю людину, чий образ гармонійно створений в тому числі із співпереможцем в категорії «Кращий сценарій» Ніком Валлелонга, сином нині покійного Тоні. Гідний пам'ятник своєму батькові створив цей, досі мало відомий, кінематографіст.

Переклад та художня редакція тексту Анжеліки Долженко

січень 2019

 

 

 

 

Все новостиEXCLUSIVE-STYLE © 2008
Сайт создан в студии abc.net.ua