найти!

 

Принимаем web-money:

U236867281382
R177601272570
Z382832298061
E314767405005

главная главная контакты  
intuicia

Новости

Все новости

01.06.2016

Українське мистецтво на торгах PHILLIPS NEW NOW у Лондоні

Творча богема вважає українське мистецтво частиною європейського і допомагає Україні –
арт-куратор Ігор Абрамович

Рон Височанський, Париж

У середині квітня у Лондоні пройшов перший у цьому сезоні аукціон сучасного мистецтва PHILLIPS NEW NOW, на якому були представлені роботи дев’яти українських художників.  Серед них скульптора Єгора Зігури, художниці Анни Валієвої, для яких торги були дебютом, а картина Віктора Сидоренка стала найдорожчим українським лотом, що пішов з молотка майже за $27 тис дол. Український артдилер і куратор Ігор Абрамович (BuyArt. Gallery) розповів про попит на українське мистецтво у світі, про творчість і війну, ставлення мистецької богеми до українців та плани на майбутнє.

- Пане Ігоре, як народилася ідея взяти участь в цьому аукціоні? Хто вам допомагав у цьому?

- В аукціоні PHILLIPS NEW NOW ми беремо участь не перший рік, раніше він називався Under The Influence, а нова назва пов'язана з тим, що окрім вже відомих художників, у цій серії торгів PHILLIPS представляють нові імена. Це завжди ризик для аукціонного дому, але, з іншого боку, він виправданий тим, що залучаються нові колекціонери. Я безпосередньо співпрацюю з фахівцями аукціонного дому, які оцінюють і відбирають роботи художників. Глава аукціонного дому Таміла Керімова особисто займається процесом вибору робіт для аукціону з тих, які я пропоную. У цьому році на торги взяли скульптора Єгора Зігуру, для нього це був перший великий аукціон.

 

- Як власне проходив аукціон? Опишіть реакцію його учасників на українські лоти.

- Судячи з продажів NEW NOW і з результатів попередніх закордонних аукціонів, можна говорити про наявність системного інтересу до українських лотів. Попит на українських художників існує, зараз всі ціни продажів піднялися вище естимейтів. Тобто, учасники підвищували ставки і торгувалися за лоти, це безумовно хороша реакція західного арт-осередку. Можна стверджувати, що коло колекціонерів, які цікавляться українським мистецтвом розширюється, беруть участь представники Європи, Америки.

Картину Михайла Деяка із серії «Стільці» (2015) купили за $16 000

 

- Що означає участь українців в подібних аукціонах в національному і глобальному вимірах?

- Участь в аукціонах подібного рівня є одним з важливих елементів в просуванні вітчизняних художників. Українців все більше і більше бачать на західному ринку, зростає їхня популярність. Друкуються каталоги, що поширюються в усьому світі. Це реклама нашим художникам, їх пізнання та визнання, відповідно й пізнання та визнання України та української культури.

 

- Отримана сума це багато чи недостатньо? Що вона означає для художника в філософському і прямому значенні?

- Суми не такі вже й великі, але не в грошах справа. Важливим є те, що це дає поштовх самому художнику, натхнення для роботи, бажання щось робити далі, розвиватися, придумувати нові проекти. Водночас, на мій погляд, жодного філософського значення тут немає, це чиста комерція. Успіх на аукціоні веде за собою певний статус, визнання як в Україні, так за кордоном. Це просування, промоція художника. Вони дуже важливі для його самооцінки й роботи в цілому.

 

- Чи важко творити під час війни? Як вона впливає на творчість художника?

- Звичайно, важко. Важко всім, але художники, як люди творчі і тонкі, переживають війну особливо глибоко й сильно. Це переноситься на полотна, вони виплескують свої почуття в темах робіт і в живописній манері. Але зупинятися не можна, це теж усі розуміють.

Твір  «Counterforms» (2012) скульптора Назара Білика придбали за $11 600

 

- Як світова творча богема сприймає, те що відбувається в Україні?

- Я постійно відвідую Art Basel, Art Basel Miami, Венеціанське бієнале та інші великі європейські арт-ярмарки, товаришую із західним галереями. Люди з художнього середовища дуже переживають за Україну і намагаються підтримати нас. Нам пропонують майданчики, участь в проектах і виставках на безкоштовній основі. Творча богема, яка знайома з українським мистецтвом, вважає нас частиною Європи, і, звичайно, нам намагаються допомогти.

 

- Які плани на майбутнє? Нові проекти, аукціони, творчі плани?

- Планів багато, і вони постійно розширюються. Намагаюся стежити за тим, які концепції важливі і затребувані, відчуваю, яке саме мистецтво потрібно показувати зараз. Найближчим часом ми готуємося до Manifesta 11 в Цюріху, де представимо індивідуальну програму Романа Мініна «Свій Чужий» в галереї Artvera’s. Тематика Manifesta 11 пов'язана з професіями, тому творчість Мініна, присвячена шахтарській праці, досить гармонійно вписується в загальну концепцію заходу. Виставка проходитиме в досить незвичайному просторі: старовинній броварні Löwenbräu, що розташована на території найбільшого сучасного центру мистецтва в Цюріху, з 8 по 11 червня. У липні ми візьмемо участь в аукціоні Sothebys, а в серпні, до Дня Незалежності України, зробимо великий проект «25 років присутності» в Інституті проблем сучасного мистецтва в Києві. У грудні знову участь у PHILLIPS NEW NOW. Паралельно ведемо переговори з культурними інституціями, музеями Європи. Для того, щоб українське мистецтво знали і цінували гідно, потрібно бути постійним учасником великих світових арт-подій.

-Дякую

 

Інформація: 

   Загалом на торгах PHILLIPS NEW NOW у Лондоні було продано 253 творів сучасного мистецтва XX - XXI століть, на загальну суму майже $2,8 млн США. Цього разу Україну, крім добре знаних колекціонерам художників, успішно представили двоє нових учасників. Найуспішнішою прем'єрою стала робота молодого скульптора Єгора Зігури «Повсталий колос» (2015), яку було продано за $4,6 тис дол. із значним перевищенням естімейта ($1,4 тис дол.) Київська художниця Анна Валієва, яка працює з нестандартними медіа, у Лондоні представила картину з синтепону «Мадонна з немовлям» (2015), яка пішла з молотка за $5,3 тис дол. На аукціоні також виставлялися роботи Віктора Сидоренка, Арсена Савадова, Назара Білика, Анни Криволап, Романа Мініна та Михайла Деяка.

 

Все новости


Новости
Ноллівуд в ГОЛЛІВУДІ (NOLLYWOOD IN HOLLYWOOD)
Нігерійське кіно перетворилося на одну з найбільших кіноіндустрій в світі.
Потік зірок перетікає…
Така поява зірки могла статися тільки в разі повного божевілля.
ЕФЕКТ «Netflix» НА ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ПРОКАТ
Навіщо сплачувати 12 євро,

щоби запросити свою дівчину в таке місце?
.
КОМУ ВІЙНА, А КОМУ МАТИ РІДНА
Китай допоміг «Бойовому ангелу»,але цензурні стандарти Піднебесної нікуди не поділися.
Нова страшилка від Джордана Піла
Хоррор «Us» зібрав рекордні касові збори,
а «Hotel Mumbai» зняли з прокату
після подій у Новій Зеландії
.
Анонсы мероприятий
20.05.2019
АЛАДДІН
У ролі кмітливого Джина – незрівнянний Вілл Сміт
.
04.04.2019
Шарман Легран, «Полуничка», «Подвійні життя» та «Довгі ночі короткого метра»
30 березня в Україні стартувала «ФРАНЦУЗЬКА ВЕСНА - 2019» і на кіноманів чекає спокусливе французьке меню.
.
07.03.2019
ГУЦУЛКА КСЕНЯ
Українська романтична музична комедіяз 7 березня 2019 року у кінотеатрах України.
14.02.2019
«Продюсер»
З 14 лютого в українському прокаті комедійний роуд-муві режисера Сергія Вейна..
14.02.2019
Лірика музейних фондів
14 лютого, Музей сучасного мистецтва України запрошує на відкриття виставки. .

EXCLUSIVE Style © 2009
распечатать вверх

Создание веб-сайтов