info@exclusive-style.kiev.ua
http://www.exclusive-style.kiev.ua


Новости

Все новости

29.04.2019

Ноллівуд в ГОЛЛІВУДІ (NOLLYWOOD IN HOLLYWOOD)

Нігерійське кіно перетворилося на одну з найбільших кіноіндустрій в світі


Сергій Рахлін                                                                                                                    Лос-Анджелес

 

Хто в Америці, в Голлівуді, міг  би здогадатися,
що нігерійські режисери роблять 1600 кінофільмів щороку?

 

     Після того, як «Netflix» почала демонструвати нігерійські фільми, а також завдяки нещодавньому нігерійському кінофестиваю в Лос-Анджелесі, Nollywood (як вони називають нігерійську кіноіндустрію) не тільки набирає обертів в Голлівуді, а також інтерес широкої громадськості.

     Колись, у дні становлення нігерійського кіно, режисери та актори бродили по містах і племінних селах, знімаючи фільми просто на відеокасети, що продавалися в придорожніх кіосках і обмінювалися в селах на їжу.

    Багато води витекло з тих пір, коли фільми монтували на льоту і фінансували з кишені, а нігерійське кіно перетворилося на одну з найбільших кіноіндустрій в світі, як мінімум, кількісно.

     Виробляючи близько 1600 фільмів щороку, нігерійці по кількості створюваних фільмів можуть зрівнятися з Голлівудом і індійським «Боллівудом» (назва походить від столиці кіновиробництва в Індії - колишнього Бомбея, зараз Мумбая). Точних статистичних даних по Нігерії не багато,  але в звіті уряду США за 2014 рік підраховано, що нігерійська кіноіндустрія, яка з тих пір значно зросла, займала тоді близько мільйона людей і генерувала більше $600 млн. в економіку країни. Та й якість фільмів покращилася з епохи VHS 1980-х років.
      «Netflix» цього року почав транслювати "Левине Серце" (Lionheart), перший оригінальний фільм Ноллівуда, придбаний цією стрімінговою компанією. Стрічка була придбана «Netflix» перед прем'єрою 2018 року на Міжнародному кінофестивалі в Торонто. Угода розглядалася як знак сходження Ноллівуда і шанс для нігерійських кінематографістів монетизувати свої успіхи.


      Нігерія приблизно вдвічі більше Каліфорнії. В Нігерії, де 44% населення з 190 млн. живе менш ніж на 2 долари в день, має всього близько 200 кінотеатрів. Більшість фільмів Ноллівуда знімаються менш ніж за три тижні, а бюджети варіюються від $ 20,000 до $ 130,000. Числені стрічки створені і за зовсім мізерні суми. Найбільш касовий фільм країни "Весільна вечірка" (The Wedding Party) режисера Адетіби приніс 1,3 мільйона доларів. Цю стрічку теж викупив «Netflix».

     Представник «Netflix» зазначив: «Ми прагнемо надати місцевим творцям контенту всесвітню платформу для обміну своїми баченнями і пропонуємо глядачам в усьому світі унікальні і різноманітні історії ... це тільки початок наших інвестицій в Африку».

Banky W.    

- «Кіновиробництво в Африці росте як на дріжжах", - зазначає Banky W., нігерійський репер і кіноактор, що народився в Америці,
- Ноллівуд, з точки зору популярності, очолює рух, але ми бачимо дивовижні фільми, зняті в Східній Африці, Південній Африці, і навіть Гана має свій власний вражаючий кіно-бізнес. Я сподіваюся, що це покоління нігерійців, інших африканців, включаючи кінематографістів, нарешті переверне долі континенту».

      Фільми, показані на недавньому кінофестивалі Nollywood In Hollywood в Лос Анджлесі, розповідають про Нігерію, що балансує між нафтовим багатством, величезною убогістю, ісламськими бойовиками та космополітичним правлячим класом ..

   

    «Ноллівуд має глобальне поширення, але коли ви говорите про це з людьми у Голлівуді, у відповідь ви отримуєте порожній погляд, - каже Осе Оямендан, нігерійський кінематографіст і засновник фестивалю, - Але я відчуваю, що Нігерія культурно, соціально і навіть геополітично важлива, щоб розповісти про неї тут. Нехай (американська) кіно-індустрія побачить і вирішить для себе, що таке величезний ринок Ноллівуда ».

     Колись «чорну Африку» називали «континентом, що прокидається». Зважаючи на стрімкий розвиток кіноіндустрії, скидається, що континет прокинувся.


                                                    Переклад та художня редакція тексту Анжеліки Долженко

Все новостиEXCLUSIVE-STYLE © 2008
Сайт создан в студии abc.net.ua