найти!
gemini

 

Принимаем web-money:

U236867281382
R177601272570
Z382832298061
E314767405005

главная главная контакты  
Novellina_Bianco

Новости

Все новости

17.05.2016

Розмови біля Бундестагу. Частина 1: ДНР, Ахметов, російські дипломи

Нетривалі канікули, які випадають на долю журналістів та політологів рідко бувають позбавлені професійної діяльності. Оксана Дума (журналіст Exclusive style), Олександра Решмеділова (політолог, аналітик міжнародного інформаційно-аналітичного центру «Росія-Україна») та Лілія Усік (помічник депутата Бундестагу Др. Ханса-Петера Уля (Фракція християнських демократів ХДС-ХСС)) зустрілися в Берліні неподалік Бундестагу, щоб поговорити про імідж та проблеми України

"Важко було і тим, хто розчарувався та хотів піти від сепаратистів – їм погрожували фізичним знищенням, також були погрози членам їхніх сімей".

     Дума: Ліліє, ти народилась в місті Костянтинівка Донецької області. Чи залишились в тебе зв’язки з малою батьківщиною?

  Усік: Так, зв’язок із містом залишився. Костянтинівка знаходиться на однаковій відстані від Донецька та Слов’янська, там живуть мої рідні. Зараз місто під контролем України, але був період навесні 2014, коли Костянтинівка частково перебувала під контролем сепаратистів. Мушу сказати, місто не відчуло на собі великих змін з їх приходом. Вони знаходилися в приміщенні Міськвиконкому, захопили інші адміністративні будівлі та чергували на блокпостах на в’їздах та виїздах із міста. Можна було прийти, засвідчити лояльність до нового режиму. Деякі таким чином змогли отримати зброю. Коли сепаратисти тікали із Слов’янська до Донецька, багато прихильників «нової влади»  приєдналися до них. Деякі намагалися сховатися, але не всім це вдалося. Важко було і тим, хто розчарувався та хотів піти від сепаратистів – їм погрожували фізичним знищенням, також були погрози членам їхніх сімей.

    Дума: З твого досвіду спілкування, люди мали більше симпатій до Росії чи до України?

  Усік: Не було ніяких яскраво виражених масових проукраїнських чи проросійських настроїв чи симпатій. Треба розуміти, Костянтинівка – невелике провінційне місто. Для людей важливим є рівень їхнього життя. В часи Януковича вони, можливо, почувались більш захищеними. Рінат Ахметов розвивав Донецьк. Хоча його біографія має багато темних плям, піар-команда гарно попрацювала над її відбіленням. Одного чудового дня він раптом став меценатом, порядним громадянином та великим альтруїстом. До речі, тролі працювали на Ахметова ще в 2009, коли, наприклад, мешканці Маріуполя виходили на екологічні акції, вже тоді в коментарях онлайн-ЗМІ, в соцмережах, на форумах було багато коментарів на кшталт «Він піклується про регіон та все робить правильно». Важливим аргументом було те, що в останні декілька років перед Майданом Ахметов вважався одним з найкращих працедавців: офіційне працевлаштування, соцпакети, гарна зарплатня. Не можу сказати, що за Януковича регіон розвивався активніше, ні, але в Донецьку будували інфраструктурні об’єкти (наприклад, нові стадіон та аеропорт).  Місто виглядало більш розвиненим та привабливим для життя. І саме цей добробут люди боялись втратити.

"Вони разом поїхали до Києва, щоб зрозуміти, що відбувається, і кожен побачив своє: перша пара – чудову організацію, приязних дружніх людей, дух свободи, друга – безлад, хаос та сміття".

    Дума:  А як люди в області сприйняли події на Майдані?

    Усік: Коли почався Майдан, люди критично сприймали все, що відбувається. В мене є дві знайомі пари – одна з них підтримувала Майдан, друга – ні. Вони разом поїхали до Києва, щоб зрозуміти, що відбувається, і кожен побачив своє: перша пара – чудову організацію, приязних дружніх людей, дух свободи, друга – безлад, хаос та сміття. Коли почався Антимайдан в Донецьку, друга пара його підтримала, сказавши, що такі ідеали їм ближчі. Зрештою, вони переїхали до Росії. Проукраїнська пара переїхала до Одеси. Серед тих, хто підтримував так звану «ДНР», було багато налаштованих ідеологічно. Було також багато росіян. Це зрозуміло навіть через вимову – вона дуже відрізняється, відразу відчуваєш, що людина не місцева. Багатьом було байдуже до подій. Говорячи про Костянтинівку, під час перебування сепаратистів, деякі представники місцевої влади залишили місто і воно функціонувало більш по інерції.

    Решмеділова: Батьки не думали про переїзд?

   Усік: Коли було особливо гаряче, я їх просила переїхати. Вони не дуже цього хотіли, в батька там робота. Батьків мого чоловіка обстрілювали. Це тривало один день. Вони із міста Миколаївка біля Слов’янська. Сепаратисти були в місті, а українські військові поруч із містом, біля електростанції. У сепаратистів була із собою мобільна гармата. Кожного разу після декількох вистрілів вони змінювали місце своєї дислокації. Українські військові стріляли у відповідь. Це продовжувалось один день, але зруйновано або понівечено було багато будівель. Батьки мого чоловіка рятувалися з іншими містянами в шкільному підвалі. Пізніше вони поїхали до Харкова, оскільки в день обстрілу поранило бабусю. Лікарі надали їй допомогу, поранену ногу врятували, після чого сім’я повернулась додому. Дуже довго відновлювальні роботи в місті робили лише місцеві. В містечку є будинок, його називають «нескінченним», він складається з двох п’ятиповерхівок, які стоять впритул. Один з під’їздів «склався». Люди, які там перебували, були поранені або загинули. Це відбулося влітку 2014, восени ми приїхали до міста, на той момент ще не було ніяких компенсацій чи іншої допомоги – люди все мали робити за свій рахунок. Потім цей будинок все ж відремонтували і президент Порошенко приїхав його відкривати.

     Дума: До такого стану можна звикнути?

   Усік: Так, звикають. Люди з міст та містечок, де ведуться бойові дії, розповідають, що на слух розрізняють різні види зброї. Багато територій заміновано. Лісові масиви, пагорби, місця біля річок – там, де раніше бавились діти, відпочивали сім’ями, можуть бути міни або розтяжки, там завжди треба бути дуже обережним.

Студенти вищих навчальних закладів «ДНР» та «ЛНР» отримали російські дипломи

    Решмеділова: Чи є складнощі з продовольством, соціальними виплатами?

    Усік: В моєму місті все порівняно добре. Воно знаходиться під контролем України, туди їдуть люди з окупованих територій, щоб отримувати виплати. Спочатку були великі черги, зараз вони менші. Ті, хто приїжджає, говорять, про велику різницю: на українській території більший вибір продуктів харчування, ціни набагато нижчі, дихається вільніше. Принаймні це те, що я знаю. Можливо, люди, налаштовані проросійськи,  думають інакше. Я знаю дівчину, яка викладала в університеті в Донецьку. Вона говорила про отримання гуманітарної допомоги від Росії: їжа, одяг, побутові засоби, російські підручники. Студенти вищих навчальних закладів «ДНР» та «ЛНР» отримали російські дипломи. При чому, тих ВНЗ, до яких не мали стосунку. Тобто, людина, що закінчила донецький університет, отримала диплом одного з російських ВНЗ. 

Кінець першої частини.

Все новости


Новости
Ноллівуд в ГОЛЛІВУДІ (NOLLYWOOD IN HOLLYWOOD)
Нігерійське кіно перетворилося на одну з найбільших кіноіндустрій в світі.
Потік зірок перетікає…
Така поява зірки могла статися тільки в разі повного божевілля.
ЕФЕКТ «Netflix» НА ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ПРОКАТ
Навіщо сплачувати 12 євро,

щоби запросити свою дівчину в таке місце?
.
КОМУ ВІЙНА, А КОМУ МАТИ РІДНА
Китай допоміг «Бойовому ангелу»,але цензурні стандарти Піднебесної нікуди не поділися.
Нова страшилка від Джордана Піла
Хоррор «Us» зібрав рекордні касові збори,
а «Hotel Mumbai» зняли з прокату
після подій у Новій Зеландії
.
Анонсы мероприятий
20.05.2019
АЛАДДІН
У ролі кмітливого Джина – незрівнянний Вілл Сміт
.
04.04.2019
Шарман Легран, «Полуничка», «Подвійні життя» та «Довгі ночі короткого метра»
30 березня в Україні стартувала «ФРАНЦУЗЬКА ВЕСНА - 2019» і на кіноманів чекає спокусливе французьке меню.
.
07.03.2019
ГУЦУЛКА КСЕНЯ
Українська романтична музична комедіяз 7 березня 2019 року у кінотеатрах України.
14.02.2019
«Продюсер»
З 14 лютого в українському прокаті комедійний роуд-муві режисера Сергія Вейна..
14.02.2019
Лірика музейних фондів
14 лютого, Музей сучасного мистецтва України запрошує на відкриття виставки. .

EXCLUSIVE Style © 2009
распечатать вверх

Создание веб-сайтов